Jau rašėme apie saldumynus ir cholesterolį bei gerąsias riebalų rūgštis vaikų mityboje. Taip pat užsiminėme, kad maitinti vaikučių per prievartą nereikėtų. Šį kartą šiek tiek papildysime pastarąjį punktą. Nors vaikų per prievartą maitinti nereikėtų, jie kartais griebiasi gudrybių, išsisukinėdami nuo maisto. Neva, „nenoriu valgyti“. Bet, jeigu tas nenoras turi išimčių (tokių kaip saldainiai, ledai ar pan.), tai – jau vaikiškas gudravimas.

Ir tėveliai neturėtų nusileisti šiems kaprizams. Jeigu nenoras valgyti tampa kasdienybe, reikėtų imtis kai kurių priemonių, kurios padės vaikui sužadinti apetitą ir pavers valgymą smagia veikla. Visų pirma, laikykitės mitybos režimo. Maitinkite vaiką nustatytu laiku. Įtraukite vaiką į maisto gaminimo ar stalo serviravimo veiklą. Jis pasijus proceso dalimi ir valgymas taps smagiu finalu.

Galite „nevalgiukui“ rodyti pavyzdį, pasodindami šalia jo mėgstamą žaislą, kuriam, „oi, koks skanus šis troškinys!“. Taigi būdų, kaip priversti vaiką noriai valgyti tikrai yra, svarbiausia – atrasti tinkamiausią savo mažyliui. O teisingai ir reguliariai maitinamas mažylis ne tik įpras prie taisyklingo mitybos režimo, bet ir išsiugdys įprotį sveikai maitintis. O taisyklinga vaikų mityba – vienas pagrindinių sveiko organizmo formavimosi veiksnių.