Pakalbėkime apie tai, kokio amžiaus kūdikiai jau turėtų mokėti ropoti ir, ar verta sunerimti, jei šis gebėjimas vėluoja susiformuoti? Vidutiniu amžiumi, kurio sulaukę mažylis jau turėtų mokėti ropoti, laikomi 7–8 mėnesiai. Vėluojantis ropojimas gali signalizuoti kai kuriuos sveikatos sutrikimus, tačiau tai gali būti ir paprasčiausia pasekmė to, kad vaikas per daug laiko praleidžia gulėdamas lovytėje ar pasodintas į šokliuką.

Antra vertus, nepamirškite, kad vaikui, šiam vystymosi sugebėjimui susiformuoti taip pat reikia Jūsų pagalbos, paskatinkite jį savo pavyzdžiu: rodykite, kaip reikia ropoti. Tiesiant vieną ranką ir koją, paskui – kitą. Vaikui toks, žaismingai pateikiamas tėvų pavyzdys (juk mažyliui keista, ką čia sugalvojo tėvai, staiga pradėję ropinėti) taps puikiu akstinu užsiimti šia veikla patiems.

Kitas svarbus aspektas – nereikia stengtis apsaugoti vaiką nuo visų padidėjusio aktyvumo pavojų. Mes jau pasakojome apie pernelyg atidų rūpestį vaikais, tad dabar pernelyg nesiplėsime. Tik pasakysime, kad vaikui ėmus savarankiškai judėti, nereikėtų perlenkti lazdos jį saugant nuo pavojų. Visokiais būdais saugomas vaikas pasidaro drovus ir nesavarankiškas. Todėl stebėkite ir saugokite savo mažylį,  stengdamiesi pernelyg neapriboti jo laisvės.