Nežinote, kaip linksmai ir naudingai praleisti laiką parke su vaiku? Tada atlikite su juo nesudėtingą ir įdomų eksperimentą! Tam Jums prireiks: stiklinės (iš bet kokios medžiagos), popieriaus lapo (pageidautina nesulankstyto), vandens. Vandenį ir stiklinę įsigysite bet kurioje parduotuvėje, o lapą galite gauti iš vaikino / merginos, dalinančių skrajutes. Lapą taip pat galima pakeisti įprasta nosinaite.

Atlikite bandymą: pripildykite stiklinę vandens. Galima iki kraštų, galima ir iki pusės. Uždenkite popieriaus lapu taip, kad neliktų jokių plyšelių, ir apverskite stiklinę drauge su vandeniu. O dabar galite patraukti ranką. Ir vanduo ir popieriaus lapas liks vietoje

Paaiškinimas: Kai mes apvertėme stiklinę, tarp dugno ir vandens paviršiaus stiklinėje susidarė erdvė, užpildyta oru ir vandens garais. Vandens stulpas veržiasi žemyn, veikiamas žemės traukos, didindamas šios erdvės apimtį. Spaudimas šioje erdvėje krenta ir tampa mažesniu už atmosferinį, tai ir sudaro sąlygas vandeniui išlikti apverstos stiklinės viduje.

Apverčiama stiklinė su vandeniu