Rugsėjo 19 dieną Vilniaus miesto Tautų mugės šventėje kartu su mažaisiais žiūrovais siautė „Mokslinis šou Atradėjas“. Vienas šventės tikslų – pristatyti mažąsias 2017 metų Lietuvos kultūros sostines.

„Mokslinio šou Atradėjas“ rengiamų pasirodymų tikslas taip pat labai panašus ir susijęs su kultūra, tiksliau – su mokslu. Tai išvažiuojamoji mokslinė laboratorija, kurioje mokslas prabyla tiek mažiems, tiek dideliems. Mokslo kalba šioje laboratorijoje kalba profesionalūs animatoriai, kurie demonstruoja vaikams įvairius stebuklingus bandymus.

Tautų mugės šventės metu žiūrovai, užsukę į Katedros aikštę, linksminosi drauge su „Mokslinio šou Atradėjas“ animatoriais. Jie demonstravo šventės svečiams sausojo azoto stebuklus, kartu su žiūrovais ragavo pačių pasigamintos cukraus vatos, aiškinosi keisčiausius fizikos ir chemijos dėsnius.

Kiekvienas mūsų pasirodymas – nedidelė šventė. Vadovaujamės misija praskleisti mokslo pasaulio uždangą tiek mažiems vaikams, tiek paaugliams. Vieniems rodomi paprastesni, jų amžiui pritaikyti eksperimentai, kitiems demonstruojami sudėtingesni moksliniai stebuklai. Tačiau tikslas išlieka tas pats – išugdyti ir išlaikyti vaiko domėjimąsi gamtos mokslais.

Tautų mugės šventės metu laiką praleidome šauniai ir su ugnele. Ugnele, kuri nušvies kelią būsimiesiems kultūros ir mokslo ambasadoriams, kitose, ateities kultūros sostinėse. Mes tikime, kad kiekvienas mūsų mažasis žiūrovas augs smalsus, žingeidus, o suaugęs vystys vaikystėje susikurtą norą pažinti mokslo stebuklus.