Pakalbėkime apie taisyklingą vaikų mitybą. Nuo to, kaip taisyklingai maitinasi Jūsų vaikas, priklauso jo kokybiškas vystymasis, visų organizmo sistemų darni veikla. Tad aptarkime pagrindinius sveikos vaikų mitybos principus. Kai kurios medžiagos, kurių šiukštu nereikėtų per daug vartoti suaugusiems vaikams leidžiamos kiek didesniais kiekiais. Žinoma, taip pat jaučiant saiko jausmą. Pavyzdžiui, vaikų organizmas, dėl greitos medžiagų apykaitos, kur kas lengviau susidoroja su dideliais saldumynų kiekiais.

Tačiau, reikėtų nepamiršti saldumynų žalos dantukams ir nuo mažens mokyti vaikus jais rūpintis. Apie dantukų priežiūrą rašėme čia. Taigi, saldumynai negali būti vartojami nesaikingai. Kita vertus, saldūs vaisiai, medus, taip pat saikingais kiekiais, vaikams – tik į naudą. Tai, kaip Jūsų vaikas atrodys suaugęs, labai daug lemia mityba vaikystėje. Kalbame apie ląstelių formavimąsi ir augimą. Jų membranoms būtinas gerasis cholesterolis, todėl visiškai išbraukti iš vaikų mitybos riebalų turintį maistą taip pat nederėtų. Tuo labiau, kad riebalai yra pagrindinis energijos šaltinis augančiam organizmui.

Angliavandeniai ar baltymai pasižymi beveik pusiau mažesniu energijos suteikimo rodikliu. Riebalų rūgštys taip pat padeda kokybiškai funkcionuoti vaikų regėjimui, palengvina hiperaktyvių vaikų elgesiui būdingus simptomus. Taip pat nereikėtų vaikų maitinti per prievartą. Geriausi rezultatai pasiekiami, kai mažasis Jūsų patrakėlis valgo, kai pats jaučiasi išalkęs.