Ar reikia vaikams duoti vitaminų, o gal pakanka gaunamų su maistu? Mėlynės, braškės, vyšnios, kitos uogos papildo vaikučių organizmą vitaminais vasarą o vaisiai ir daržovės – rudenį. Apie jų svarbą vaikų mitybai skaitykite čia. Tačiau, ne visada įmanoma užtikrinti pilnavertę vaikų mitybą. Tada tenka pasitelkti maisto papildus ir vitaminus. Tiesa, geriausia tai daryti pasikonsultavus su gydytoju.

Pavyzdžiui, mažiems kūdikiams dažnai trūksta vitamino D ir geležies. Tad svarbu, renkant maisto papildus vaikams ir kūdikiams, pasirūpinti, kad juose būtų ne tik vitaminų, bet ir mikroelementų. Tik atminkite – vitaminai – ne panacėja ir tiesiogiai neapsaugos Jūsų vaiko nuo galimų susirgimų, bet, atsiradus sveikatos sutrikimų, padės organizmui lengviau su jais susidoroti.

Vis dėlto, nepaisant to, kad daugeliu atvejų tai nežalingas ir naudingas maisto papildymo svarbiausiomis medžiagomis būdas, rinktis vitaminus mažiesiems reikėtų atsakingai. Nepulkite kliautis reklaminiais pažadais, peršamais farmacinių kompanijų. Prieš pirkdami, geriau pasikonsultuokite su gydytoju ar vaistininku.