Pakalbėkime apie vaisių ir uogų naudą vaikams. Vaisių vaikai gali valgyti be apribojimų. Pradėkime nuo vaisių. Jais, praktiškai, neįmanoma persivalgyti ir jie yra labai naudingi ir sveiki. Tačiau, jeigu vaikas atsisako, nereikia jo versti valgyti vaisius per prievartą. Jeigu mažylio organizmui trūks kokio nors mineralo ar kitos naudingos medžiagos, jis pats paprašys obuoliuko ar kokio žalėsio, turtingo atitinkama medžiaga. Vis dėlto, reikėtų atsižvelgti į vaisių derinimo su kitais produktais taisykles bei tinkamą jų valgymo laiką. Pavyzdžiui, bananus reikėtų valgyti ryte, nes jie kiek sunkiau pasisavinami. Taip pat, nepatartina vaisių valgyti su kitu maistu ar po jo. Jie geriausiai įsisavinami tada, kai valgomi atskirai.

Na, o uogos yra tikra naudingų medžiagų, mineralų ir vitaminų bomba. Kokios uogos – pačios sveikiausios, pasakyti sunku. Tačiau, jos itin naudingos augančiam organizmui, o jų puikus skonis lemia tai, kad vaikai jas valgo su malonumu. Vasaros metu itin svarbu prisiminti šią gamtos dovaną. Jas galima valgyti tiek šviežias, tiek gaminti iš jų uogienes, tiek įdarinėti jomis konditerijos gaminius, virti kompotus. Bet kuriuo atveju, uogos pasidalins su Jumis ir Jūsų vaikais savo naudingomis medžiagomis.

Be vitaminų ir mineralų, uogos – turtingas antioksidantų ir ląstelienos šaltinis. Pirmieji kovoja su laisvųjų radikalų poveikiu, o antroji – itin naudinga virškinimo sistemai. Uogos mažina organizmo rūgštėjimo procesus, suteikdamos labiau šarminę terpę. O būtent rūgštėjimas yra daugelio ligų priežastis. Žinoma, sveikiausios – šviežios uogos, tačiau ir šaldytos išlaiko itin daug naudingų medžiagų. Taigi džiaukitės jomis visus metus!