Šį kartą pakalbėsime apie plaukimo naudą vaikams. Vasarą su vaikais mėgaujamės ežerų, upių, jūros teikiamais malonumais, o šaltuoju metų sezonu, puikiu būdu pasimėgauti vandens teikiamais malonumais, yra baseinas. Tuo labiau, kad kineziterapeutai pataria vaikus pradėti mokyti plaukti būtent baseine. Lietuvoje yra specialių baseinų, į kuriuos kviečiami ateiti tėveliai su visai mažais vaikučiais. Nes pradėti vaikučius mokyti plaukti rekomenduojama kuo anksčiau, apie 3–4 mėnesį, kai dar nedingęs įgimtas nardymo refleksas.

Žinoma, nereikia perlenkti lazdos, ir, jeigu vaikui nemalonu, neversti jo nardyti per prievartą. Iš pradžių reikėtų vaikutį pripratinti prie vandens. Pademonstruoti, koks plaukiojimas smagus. Jei Jūsų vaikas jau didesnis tai padaryti nėra sunku. Tiesiog, pradėkite pažintį su baseinu iš lėto. Nuo paprasčiausių apsipylimų, kad vaikutis suvoktų, jog nėra dėl ko bijoti vandens. Vandens baimė – gana dažnai pasitaikantis dalykas, kurio nereikėtų ignoruoti. Ir žinoma, kai tik vaikas pradės su didesniu entuziazmu artinti prie vandens ir, galbūt net ims maudytis ir pleškentis, būtinai jį pagirkite. Apie tai, kaip svarbu auklėti vaikus pagyrimu, skaitykite čia.

Na, o minėtoji plaukimo nauda vaikams – milžiniška. Šis užsiėmimas stiprina stuburą ir padeda ištaisyti laikysenos defektus, greitina medžiagų apykaitą, padeda vaikams atsipalaiduoti, kovoti su psichologinėmis problemomis, nemiga. Plaukiodami su vaiku, mokydami jį nardyti, puikiai praleisite laiką, o nuo mažens prie vandens pratinamas vaikutis, atėjus laikui, lengviau išmoks plaukti.