Pakalbėkime apie tai, kiek laiko reikėtų praleisti lauke, kartu su kūdikiu. Naujagimiams, sveriantiems 4,5 kg, gryname ore reikėtų praleisti 2–3 valandas. Tačiau lauke temperatūra, tinkama mažiems kūdikiams, turėtų būti 16ºC ir aukštesnė. Nors kur kas svarbiau atsižvelgti ne tik į pačią temperatūrą, o oro sąlygas, apskritai.

Esant drėgnam orui, šaltis jaučiamas stipriau, nei sausam, o pučiant vėjui – dar šalčiau. Kai kūdikio svoris pasiekia 10,5 kg, išeiti į lauką pasivaikščioti su juo, galima jau ir temperatūroje, žemesnėje nei nulis. Vežiojant vaikutį vežimėlyje, svarbu pasirūpinti šiltais baltiniais, ilgomis kelnėmis, vilnonėmis kojinėmis. Kai jau būsite susiruošę ilgesniems pasivaikščiojimams su vaikučiu, skirkite tam kiek galėdami daugiau laiko, nes buvimas gryname ore itin palankus mažyliui, jį grūdina.

Be to, noras pažinti ne tik supantį pasaulį, bet ir gamtą, turėtų būti kurstomas nuo mažų dienų. Apie gamtos pažinimo naudą vaikams rašėme čia. O dabar pasiaiškinkime, kuo gi gryno oro naudą grindžia mokslininkai? Žmogaus gyvenimas paremtas medžiagų apykaitos procesais. O jie negalėtų vykti be pakankamo deguonies kiekio. Ir būtent gryname, tyrame (kiek tai įmanoma) ore yra gausu deguonies, lengvųjų jonų ir kitų naudingų medžiagų, kurios teigiamai veikia žmogaus organizmą.