Kiekvieno berniuko gyvenime, ateina neišvengiamas momentas, kai jį užvaldo aršus noras atrasti lobį. (Markas Tvenas) O lobių ieškoti geriausia – paslaptingoje saloje, apsuptoje žydro vandenyno. Na, gerai, juokaujame. Lobių ieškojimas gali tapti vaikų pažintis su mus supančia gamta. Juk vaikui vienodai žavus ir grakštus laumžirgio skrydis ir, kažkodėl, dar nė kiek į gulbę nepanašus bjaurusis ančiukas.

Vaikai nuo pat ankstyvos vaikystės turėtų gauti kuo daugiau žinių apie gamtą. Tokiu būdu, supažindindami vaikus su mūsų gimtąja Žemės planeta, jos stebuklais, ugdome jų atsakomybę gamtos atžvilgiu, meilę visam, kas gyva, pagarbą mūsų visų gimtinei. Tai prisideda ir prie vaikų emocinio bei estetinio intelekto lavinimo.

Gamta vaikus traukia natūraliai. Jie žavisi jos įvairumu ir grožiu. Juos domina nematyti gyvūnai, kurių apžiūrinėjimui jie gali skirti marias laiko. Juk taip įdomus stebėti skruzdėlyne plušančias skruzdėlytes ar ūsiukus judinantį vabalą. Turime perduoti vaikams suvokimą, kad šie maži padarėliai silpnesni už mus ir nevalia jų skriausti.

Išeikite kartu pamaitinti antyčių ar nusiveskite vaikus į zoologijos parką. Pasidalinkite su vaikais savo žiniomis apie gamtą. Jeigu vaikas domisi gamta intensyviai ir jį ypatingai žavi gyvūnėliai, galite jį užrašyti į jaunųjų gamtininkų būrelį. Na, o jeigu nuspręsite gyvūnėlį įsigyti, kantriai paaiškinkite vaikui jo pareigas ir priminkite, kad reikės įdėti daug pastangų auginant augintinį.

Ugdydami vaikų meilę gamtai, padedame jiems pažinti pasaulį, jo įvairovę, įgauti rūpestingumo įgūdžių ir vystyti atsakomybės jausmą, mylėti ir saugoti gamtą bei tausoti planetą, kuri yra ne tik gyvūnėlių, bet ir mūsų visų namai, kuriais būtina rūpintis ir kuriuos būtina puoselėti.