Kūrybingumas – tai procesas, kurio pabaigoje sukuriama kažkas naujo ir gražaus. Suaugusiesiems itin svarbus kūrybinės veiklos rezultatas. Na, o vaikui kūryba yra jo pasaulis, kuriame jis yra kūrėjas. Tai pasaulis, kuriame vystosi jo fantazija ir vaizduotė. Vaikui svarbus pats kūrybos procesas.

Todėl neribokime vaikų, kai pamatome atsiskleidžiant jų kūrybinį potencialą. Ugdykime savo mažųjų talentus. Tai nebūtinai reiškia, kad užrašius vaiką į muzikos mokyklą jis taps žymiu smuikininku ar pan. Mūsų senoliai ne be reikalo sakydavo, kad „Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi“. Niekada nežinai, kada Tau staiga gali prireikti meninių gebėjimų, pagrindinių kompozicijos sudarymo principų ar kitų kūrybinių gebėjimų.

Šiuolaikinėje darbo rinkoje visiškai kitaip žiūrima į pagrindines kompetencijas, reikalaujamas iš potencialaus pretendento į siūlomą darbo vietą. Kūrybingumas – čia vienas iš pagrindinių kriterijų, kurie laikomi reikalingais kandidatui į potencialias pareigas. Net jei tai būtų konkursas banko darbuotojo pareigoms užimti. Tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad šioms pareigoms reikalingas vien nepriekaištingas ekonominis išsilavinimas.

Kiekviename darbe kartais iškyla keblių ar konfliktinių situacijų, o jų sprendimui būtina pasitelkti kūrybinį mąstymą. Todėl mūsų užduotis – lavinti vaikų kūrybingumą, diplomatinius gebėjimus, jų komunikabilumą. Visa tai pasiekiama. Jei skirsime pakankamai laiko buvimui su vaikais, bendrai veiklai su jais. Žaiskime, kurkime ir ieškokime neįprastų atsakymų į keblius klausimus ar kitokių problemų sprendimo būdų, kartu su savo vaikais.  Tai atvers jiems platesnes galimybes ateityje, renkantis profesiją, studijuojant, pradėjus dirbti, ar patiems tapus tėvams ir prireikus kūrybiškai spręsti savo atžalų konfliktus ir ieškoti alternatyvių jų ugdymo būdų.