Puikus bandymas su garso bangomis. Žinoma, apie bangas ir koncentraciją vaikai dar nelabai ką supras, tačiau, pažaisti su tokiu „telefonu“ bus labai linksma!

Jums prireiks:

✅ dviejų popierinių stiklinių;

✅ lipnios juostelės;

✅ virvės;

✅ tušinuko;

✅ žirklių.

Pagal pageidavimą stiklines galima išpuošti piešiniais, lipdukais ir t.t.

  1. Apverskite stiklinaites dugnu į viršų. Žirklėmis atsargiai išdurkite nedidelę skylutę, o tušinuku padidinkite ją iki reikiamo dydžio.
  2. Atmatuokite būtiną virvės ilgį ir atkirpkite jos. Galus apvyniokite lipnia juostele, kad jie neirtų.
  3. Perverkite virvelės galus per skylutę stiklinaitės dugne iš išorinės pusės. Ir suriškite mazgą. Mazgas turi būti stiklinės viduje. Pakartokite viską su antrąja stikline.
  4. Dabar viskas paprasta. Kalbantysis prideda stiklinę prie burnos, o klausantysis – prie ausies. Virvelė tarp stiklinaičių turi būti įtempta. Girdimumas toks, tarsi, bendraujantieji būtų šalia vienas kito.

Pabandykite silpniau įtraukti virvutę ir pažiūrėkite, kas tada išeis.

Mes naudojame pokalbio racija principą, pranešimo pabaigoje sakome „supratau“, po to kalbantysis ir klausantysis keičiasi vietomis. Tas, kuris kalbėjo – klausosi, o kas klausėsi – pradeda perdavinėti savo pranešimą.

Kodėl tai veikia?!

Kai mes kalbame, garso banga pasiekia antrąjį pokalbio dalyvį virvute. Kuo stipriau ji įtempta, tuo geresnis bus girdimumas. Be to, stiklinaitė kryptingai koncentruoja garsą, todėl, pridėdami ją prie ausies, mes puikiai girdime kalbantįjį.

Zaislinis telefonas