Kompanija Lego pristatė socialinį tinklalapį „Lego Life“ vaikams iki 13 metų, kuriame jie galės bendrauti ir dalintis savo kūryba. Vaikų fondas „Unicef“ padėjo kompanijai paversti socialinį tinklą saugiu. Apie tai praneša Wired.

How Lego Built a Social Network for Kids That’s Not Creepy

„Vaikams norisi dalintis savo kūriniais, sukurtais konstruktoriumi ne tik su šeima ir draugais, bet jie neturėjo jokio savo socialinio tinklo šiam tikslui. Su „Lego Life“ jie gali viso labo per porą minučių parodyti savo kūrinius visam pasauliui“, – leidiniui pasakojo „Lego Life“ vadovas Robas Lou.

Programėlėje vaikai gali peržiūrinėti ir įkėlinėti konstrukcijų, pagamintų iš Lego, nuotraukas, žiūrėti filmukus ir dalyvauti aptarime. Saugumui ir vaikų duomenų apsaugai programėlė siūlo išsirinkti Lego-avatarą ir vardą iš atsitiktinių variantų – vaikai nenaudos realių vardų ir nuotraukų. Taip pat, kai vaikas pirmą kartą apsilanko tinklalapyje, jis turi nurodyti tėvelių elektroninį paštą, kad šie patvirtintų registraciją.

Po užkrovos, nuotraukos pereina kelias moderacijos stadijas, kad vaikai netyčia neįkeltų į socialinį tinklą pašalinių objektų, asmeninės informacijos ar žmonių nuotraukų. Po nuotraukomis neleidžiama publikuoti tekstinių komentarų – tik jausmus atspindinčius paveiksliukus (jausmaženklius). Pasak Lou, vaikus gali įskaudinti negatyvūs kitų naudotojų pasisakymai, o jausmaženkliai jau tapo ypatinga kalba, kuri leidžia išreikšti nuomonę ir emocijas.