Mes vaidiname svarbų vaidmenį, nulemdami savo vaikų susidomėjimą mokslu. Mūsų entuziazmas ir padrąsinimai gali uždegti jų norą mokytis. Laimei, mažieji mūsų atradėjai yra smalsūs ir mėgsta tyrinėti. Ir kuo anksčiau paskatinsime vystytis šį smalsumą, tuo geriau! Mokslo žinios palaipsniui auga, todėl vaikai turėtų būti įtraukiami į mokslo procesų pažinimą kuo anksčiau.

Mokslas skirtingų žmonių suvokiamas skirtingai. Vieni mano, kad tai sąrašas dalykų, kuriuos išmokstame mokykloje. Kiti mano, kad tai visuma žinių, susidedančių iš faktų, koncepcijų, principų, taisyklių, teorijų ir modelių, kurie apibrėžia pasaulio dėsnius. Tačiau mokslas yra daugiau, nei tik faktai ir informacija. Tai taip pat studijavimo, kaip veikia minėti dėsniai, procesas. Jis priskiriamas mokslinių eksperimentų arba mokslinės praktikos sričiai.

Skatinkite savo vaikus pažinti mokslą iš visų galimų perspektyvų. Ir nesuklyskite, galvodami, kad mažiesiems rūpi tik tai, kaip pažaisti žaidimą išmaniajame telefone, ar šimtąjį kartą peržiūrėti mėgstamą filmuką Youtube kanale. Naujoji, auganti karta anaiptol nėra tokia paviršutiniška ir ją tikrai domina ne vien išmaniosios technologijos ir internetas, bet ir mus supančio pasaulio reiškiniai, jų kilmė, kultūra.

Mums belieka nukreipti savo vaikų smalsumą tinkama kryptimi ir supažindinti juos su įdomybėmis, kurių pamokose nedėsto. Tai visai nesunku, jei patys nuolat tobulėsime, domėsimės ir tyrinėsime pasaulį kartu su savo atžalomis. Tereikia kartas nuo karto padėti savo vaikams ruošti pamokas. Netiesa, kad tėvų pagalba, darant namų darbus sumenkina vaikų indėlį į mokymosi procesą. Atvirkščiai, įrodyta, kad tėvams prisidedant prie vaikų ugdymo proceso, jie ima pasiekti geresnių rezultatų. Apie tai skaitykite kitame mūsų internetinio dienoraščio straipsnyje TĖVŲ VAIDMUO MOKINIŲ UGDYMO PROCESE. Tad linkime įkvėpimo pažinti Jums, brangieji!