„Mokslinis šou Atradėjas“ – ne tik pasakiškai įdomus, žaismingas bei paslaptingas… Mes taip pat siekiame su mokslu supažindinti įvairiomis kalbomis kalbančius vaikučius. Todėl pasirodymus rengiame net keturiomis kalbomis:

Lietuvių;

Rusų;

Lenkų;

Anglų.

Ir kad ir kokia kalba besikalbėsime, susitikę su Jumis, mūsų Brangieji žiūrovai, tikime, kad mokslas – universali kalba, atverianti visas duris. Tad pažinkime ir mokykimės mokslo paslapčių kartu!

„Mokslinis šou Atradėjas“ džiaugiasi apsilankęs žiemos vaikų stovykloje „Koperniko Vaikai“, kuri vyko nuo  2016 gruodžio 26 iki 2017-ųjų sausio 6 dienos, Vilniaus senamiestyje įsikūrusiame Tarptautiniame vaikų lavinimo centre „Neozebra“. Stovykloje vaikai išties linksmai leido laiką: kiekvienas jų užsiėmimas buvo skirtas vienai mokslo krypčiai arba gamtos reiškiniui pažinti. Džiaugiamės, kad prie šio pažinimo prisidėjome ir mes.

„Mokslinis šou Atradėjas“ vaikus supažindino su mistišku levitacijos reiškiniu. Kas yra „levitacija“, – paklausite? Kalbant moksliškai, levitacija yra nekintanti objekto padėtis gravitaciniame lauke, be kontakto su kitais objektais. Mokslininkai surado būdą, kaip objektus priversti levituoti. Ir „Mokslinis šou Atradėjas“ šį būdą su malonumu pademonstravo juo susižavėjusiems vaikams, dalyvavusiems žiemos stovykloje.

Taigi: kaip viskas vyko? Ogi štai kaip! Levitacijos efektui atskleisti, naudojome specialią keramiką, kuri, atšaldžius iki kritinės temperatūros, tampa superlaidininku. Tai reiškia, kad ji gali atstumti nuo savęs bet kokį magnetinį lauką, o taip pat, kurti savo individualų magnetinį lauką, šalia esant stipriam magnetiniam laukui. Taigi, virš atšaldytos, superlaidininku tapusios keramikos, skraidinome neodimio magnetuką. Jis tiesiog pakibo ore! Štai ir tikrų tikriausia levitacija!

Kitaip tariant: „Vingardium Leviosa!“ – Hario Poterio gerbėjai suprato, ką mes turime omenyje… „Vingardium Leviosa“ – burtažodis, priverčiantis daiktus skraidyti. Šio burtažodžio, pirmajame Hogvartso kurse, išmoksta visi jaunieji burtininkai. Hariui Poteriui, Hermionai Įkyrėlei ir Roniui Vizliui levitacija ne kartą padėjo išnešti sveiką kailį. Tačiau tai kita istorija… Ir anaiptol ne iš mokslo, o iš magijos srities… Bet „Mokslinis šou Atradėjas“ magiją moka paversti realybe!

Dar vienas magiškas bandymas, kurį pademonstravome „Koperniko vaikų“ stovykloje susirinkusiems mažiesiems ir jau kiek paaugusiems žiūrovams – azotinis sprogimas. Tik neišsigąskite – jis visiškai nepavojingas. Bandymas vyksta taip: į dubenį pilamas azotas, kurio virimo temperatūra -196 °C ir, po to į tą patį dubenį pilamas karštas vanduo, įvyksta cheminė reakcija, kurią mes ir vadiname AZOTINIU BUM! Iš dubens ima veržtis garai, paskleisdami aplinkui paslaptingą rūko debesį. Vaikams šis reiškinys visada sukelia daug džiaugsmo.

„Mokslinis šou Atradėjas“ taip pat džiaugiasi ir dėkoja vaikų žiemos stovyklai „Koperniko Vaikai“ už pakvietimą. Mums buvo malonu prisidėti prie stovyklos organizatorių – Tarptautinio vaikų lavinimo centro „Neozebra“ – misijos kūrybiškai lavinti vaikus. Tikimės, kad susitiksime dar ne kartą ir tęsime bendradarbiavimą ateityje!