Ar kada pagalvojote apie tai, kad „Mokslo laimėjimai nebūtų galimi, jeigu sukaustytume vaizduotės sparnus“? Ar stengiatės lavinti savo vaikų vaizduotę? Kaip tai darote?

Lavinti vaizduotę galima daugeliu būdų. Vienas paprasčiausių – skaityti vaikams pasakas. Tačiau daugiau apie tai kalbėsime kituose mūsų straipsniuose. Šį kartą aptarkime tai, kaip galime lavinti vaikų vaizduotę, pasitelkdami paprastus žaisliukus. Ir mes kalbame ne apie firminių prekės ženklų žaislus, kurie atlieka vieną ar kelias funkcijas ir kurių neįmanoma pritaikyti bent keliems skirtingiems žaidimams.

Pastaruoju metu tokių madingų žaislų pasiūla milžiniška. Tačiau labiausiai vaikų kūrybingumą lavina ne įmantrūs prekybininkų intensyviai reklamuoji, o, atvirkščiai, – paprasti žaislai. Jums gali kilti klausimas: Kodėl vaikų kūrybingumą vysto būtent paprasti žaislai? Taip yra todėl, kad vaikai pasižymi lakia vaizduote.

Dėliodami kubelius skirtingomis kombinacijomis, mūsų mažyliai sukuria kaskart naują, dar nematytą daiktą. Vienaip sudėjus kubelius – jie pastato aukščiausią bokštą, kitaip – šaunų traukinį. Tad leiskime skleistis vaikų kūrybingumui, neieškodami madingų žaislų, kurie eliminuoja vaiko kūrybingumą.

Mokslinis šou „Atradėjas“ – puikus būdas lavinti vaikų kūrybingumą! Kartu su vaikais kuriame polimerinius kirminus, užšaldome vaisius ir pasineriame į azoto rūko debesis.  Mes siekiame, kad mūsų pasirodymų metu vaikai galėtų išskleisti savo vaizduotės sparnus. Ir tai – labai paprasta, juk, savo pasirodymų metu, mes sukuriame mini mokslo laboratoriją, kurioje kiekvienas vaikas gali tapti mažuoju Profesoriumi Atradėju.