Egzistuoja posakis, kad vaikai iš prigimties yra mokslininkai. Bet savarankiškai tapti sėkmingais mokslininkais, neturint reikiamų teorinių ir praktinių pagrindų, neįmanoma. Vaikams reikalingas vadovavimas ir struktūra, kuriuos pasitelkus, galima įgimtą jų smalsumą paversti gebėjimu suvokti mokslo dėsnius ir pritaikyti juos praktikoje.

Tam, kad taptų mokslininkais ir perprastų mokslo dėsnius savarankiškai, vaikams būtina praktikuotis. Eksperimentų, kuriuos įmanoma atlikti namuose, atlikimas drauge su vaikais, suteikia jiems taip reikalingą praktinį susipažinimą su gamtos mokslais. Suteikite savo vaikui progą prisiliesti prie chemijos ir fizikos žinių lobyno, kartu su jais išmėgindami įvairius eksperimentus.

Daugiau apie juos skaitykite mūsų straipsniuose: BANDYMAI SU SKIRTINGO TANKIO SKYSČIAIS ir ĮDOMIOJI CHEMIJA MAŽIESIEMS – JAUNIEJI CHEMIKAI.

Atlikdami šiuos ir kitus eksperimentus, Jūs ne tik padedate vaikams perprasti sudėtingus mokslo dėsnius, bet žadinate jų žingeidumą, norą mokytis, parodote, kiek daug gražaus ir įdomaus vyksta mus supančiame pasaulyje. Tik, kartais mes to nepastebime. Juk  ir paprasčiausias vandens nusidažymas, įmerkus arbatos pakelį į stiklinę yra cheminės reakcijos – difuzijos – pavyzdys.

Tad, eksperimentuokime su savo vaikais, įkvėpkime jiems žinių troškimą, uždekime savo pavyzdžiu, nuolat mokydamiesi naujų dalykų! Nes, ne be reikalo sakoma, kad ne tik vaikai mokosi iš mūsų, bet ir mes – iš jų. O užsiimti bet kokia veikla kartu kur kas smagiau, nei atskirai. Cheminiai eksperimentai žavi savo paslaptingumu ir neįtikėtinais rezultatais. Galbūt dėl to, kadaise buvusi tokia populiari alchemija iki mūsų dienų išliko apipinta legendomis.

O dabartiniai chemikai ir toliau valandų valandas praleidžia kurdami naujas formules ir atlikinėdami keisčiausiu bandymus… Pripažinkite, skamba romantiškai… Tad pasitelkite mūsų minėtus straipsnius į pagalbą ir pabandykite išrasti išminties akmenį tiesiog savo virtuvėje! Na, o jei nepavyks, būsite smagiai praleidę laiką eksperimentuodami su skirtingo tankio skysčiais ar maistiniais dažikliais.