Japonų patarlė byloja: „Nėra trumpų kelių į mokslą“. Tačiau, kiekvienas kelias, artinantis mus mokslo Olimpo link, apdovanoja neįkainojama patirtimi! Ir šie keliai yra labai įvairūs. Išugdyti vaiką, kuris būtų žingeidus, siektų gero išsilavinimo ir suvoktų mokslo vertę, nėra lengva. Tam, kad vaikas suvoktų, kodėl ir vardan ko jis mokosi, tėvams itin svarbu gebėti juos motyvuoti. Štai keli patarimai, kaip tai padaryti:

Atsakinėkite į visus klausimus

Kaip bebūtumėte užsiėmę, raskite laiko atsakinėti į vaikų klausimus. Ir mes turime omenyje ne tik atsakinėjimą į mokyklinuko užduodamus klausimus, susijusius su pamokomis. Dar svarbiau, visada atsakyti į mažo pypliuko užduodamus klausimus, kad ir kokie keblūs jie nebūtų. Pasistenkite atsakyti įdomiai, visapusiškai ir teisingai. Jeigu atsakymo nežinote, pažadėkite paieškoti informacijos vakare ar, vėliausiai, – rytoj ir būtinai išpildykite pažadą. Tokiu būdu, Jūs palaikysite vaiko susidomėjimą pasaulio pažinimu ir ugdysite žinių troškulį, bei parodysite, kad mokytis – įdomu.

Skatinkite vaiko gabumus

Jeigu vaikas mėgsta piešti, užrašykite jį į dailės mokyklą; jeigu jam įdomu atlikinėti cheminius eksperimentus, nupirkite enciklopediją, arba užsakykite mokslinio šou „Atradėjas“ pasirodymą; jeigu dukra žavisi baletu – leiskite jai lankyti baleto mokyklą. Galbūt kuri nors, iš pradžių patrauklia atrodžiusi, veikla, nepatenkins vaiko lūkesčių, todėl reikia išbandyti kuo daugiau užsiėmimų, kol atrasite artimą širdžiai.

Ir, labai svarbu (!) – visada būkite mokyklinių reikalų sūkuryje

Jūs turite aiškiai matyti visą Jūsų vaiko ugdymo mokykloje planą, suvokti, ar konkrečios mokyklos aplinka, mokytojai, ugdymo įstaigos atmosfera ir požiūris į vaikų ugdymą, yra skatinantys tobulėjimą, palankūs vaikui. Kaip galėdami dažniau bendraukite su mokytojais, lankykitės visuose tėvų susirinkimuose, klausinėkite vaiko, kaip praėjo diena. Jeigu iškilo rimtų problemų – konfliktų su mokytojais ar klasės draugais – būtinai įsikiškite ir pabandykite diplomatiškai išspręsti problemą, stengdamiesi nesukelti vaikui streso. Jeigu nepaisy\site tokių, kartais iškylančių problemų ir manysite, kad vaikas turi susitvarkyti savarankiškai, galite padaryti meškos paslaugą. Mokinys, einantis į mokyklą, kaip į karo lauką, negebės pajusti mokymosi ir bendravimo džiaugsmo.

Tad, nėra trumpų kelių į mokslą, bet yra būdai, kuriais galime kelionę šiais keliais paversti malonesne ir produktyvesne.