Fransisas Beikonas yra pasakęs: „Žinios yra jėga, jėga yra žinios.“ Kas paneigs, kad šis posakis išties tinkamas, kalbant apie pomėgį skaityti? Besimokydami skaityti, vaikai turi įvaldyti daugybę skirtingų įgūdžių. Neužtenka vien išmokti raides ir tai, kaip jas sujungti į žodžius ir sakinius. Beskaitydami vaikai lavina ir atmintį. Juk besibaigiant frazei, reikia atsiminti, kuo ji prasidėjo, o skaitant puslapio pabaigą, reikia gebėti prisiminti jo pradžią. Skaitymas taip pat skatina vaizduotės lavinimąsi.

Žodžiai, kuriuos skaitome, kiekvienam iš mūsų įgauna skirtingus pavidalus, mes susikuriame ne vienodus herojų portretus. Tai pagrindinis knygos ir filmukų ar kino filmo skirtumas. Knyga leidžia laisvai pasireikši mūsų fantazijai. Na, o filmukuose herojai jau sukurti, jie pristatomi žiūrovui tokie, kokius juos įsivaizduoja kūrėjai. Žinoma, patiems mažiausiems skirtose knygose taip pat yra iliustracijų, bet paaugusiam vaikui būtinai reikėtų ugdyti meilę spausdintam žodžiui, dėl aukščiau išvardintų jo lavinamųjų savybių.

Skaitymas, be kita ko, vysto ir mūsų žodyną, gebėjimą dėstyti mintis. Patys šviesiausi pasaulio protai ne be reikalo gali pasigirti milžiniškomis asmeninėmis bibliotekomis. Jų lobiai, daugeliu atvejų padėjo šiems genijams tapoti tokiems, kokie jie yra. Kiekvienas naujas žodis, kurį skaitydamas sužino Jūsų vaikas, praplečia jo pasaulio ribas, augina vaizduotės sparnus. Be to, skaitydamas vaikas išmoksta sekti įvykių raidos logiką (o loginis mąstymas – itin didelis privalumas šiuolaikiniame pasaulyje), geba atrasti priežasties-pasekmės santykį.

Skaitančio vaiko mąstymas kur kas labiau struktūruotas ir tvarkingas, nei šia veikla neužsiimančių bendraamžių. Skaitydamas, mokinys kloja tvirtą pagrindą tolesniam išsilavinimui. Tačiau vienas svarbiausių dalykų net ne loginio mąstymo ir protinių gebėjimų, o dorovinio pasaulio suvokimo vystymasis. Skaitydamas, vaikas lygina savo ir herojaus išgyvenimus, išmėgina juos prisitaikyti sau ir suvokti, kaip jis elgtųsi atitinkamoje situacijoje. Jis mokosi atskirti gėrį nuo blogio. Akivaizdu, kad knygų skaitymo naudos nepakeis nei patys geriausi vaikiški filmukai ar planšetė bei išmanusis.