Tęsiame kelionių su šeima rubriką. Šį kartą papasakosime, kur nukeliauti su vaikais Dzūkijoje. Traukiame į turtingą savo istorija ir gamtos grožiu Merkinę. Šis miestelis įsikūręs Nemuno, Merkio ir Stangės santakoje upių santakoje. Šis, gamtos suformuotas stebuklas savo grožiu tiesiog atima kvapą! O geriausiai matomas jis – įkopus į Merkinės piliakalnį. Tačiau, atvykus į merkinę su vaikais, nevalia praleisti progos įlipti ne tik į Merkinės piliakalnį, bet ir į Merkinės apžvalgos bokštą. Nuo jo atsiveria Nemuno kraštovaizdžio draustinio panorama, dalis miestelio senamiesčio, ir šimtmetį perkopęs tiltas per Nemuną.

Taip pat kviečiame pavaikščioti Merkinės miestelio gatvėmis, išsaugojusiomis savo senąją struktūrą. Aplankyti pirmąją bažnyčią, įkurtą Merkinėje dar 1387m., Lietuvos krikšto metu. Tiesa, ji perstatyta 1615 metais. Tačiau, vis vien išlaikiusi nepakartojamą žavesį. Kadaise Merkinė buvo itin svarbus prekybinių kelių susikirtimo taškas. Miestelis pastatytas didžiųjų to meto kelių iš Vilniaus į Krokuvą ir iš Kauno į Gardiną kryžkelėje. Atvykus į Merkinę su vaikais, būtina apsilankyti ir senosios rotušės vietoje įrengtame muziejuje.

Būtent Merkinėje 1387 metais Jogaila Vilniui suteikė miesto teises. Tad, akivaizdu, kad šio miestelio atmintyje išlikusios vienos svarbiausių mūsų istorijos datų. Beje, ar žinojote, kad būtent čia, Merkinėje, IX tūkst. pr. Kr. apsigyveno vieni pirmųjų Lietuvos gyventojų? Turbūt juos, kaip ir mus, sužavėjo nuostabi Merkinės gamta… Beje, neabejingi šiam nuostabiam gamtos perlui buvo ir didieji kunigaikščiai, bei karaliai, medžiodavę miestelio miškuose. Tikime, kad Merkinės gamta sužavės ir Jūsų šeimą! Pirmyn į kelią! Kelionės tikslas – Merkinė!