Mokslinis šou „Atradėjas“ specialioje savo šou programoje pasakoja vaikams apie sveiką gyvenimo būdą. Mes suprantame, kad laimingas vaikas – sveikas vaikas. Tačiau, mūsų mažuosius supa visa eibė pagundų. Tad mūsų, tėvelių, pareiga – pasakoti vaikams, kad kai kurie maisto produktai ar tingus gyvenimo būdas, bei atmestinas požiūris į higieną – kenksmingi mūsų sveikatai. Ir ne tik pasakoti, bet ir mokyti savo pavyzdžiu.

Šį kartą pakalbėkime apie tai, kodėl reikia plautis rankas? Ar dažnai primenate savo vaikams nusiplauti rankas? Net neabejojame, kad taip. Tačiau, ar papasakojate vaikams, kodėl to prašote? Kitą kartą, įspėdami vaikučius nusiplauti rankas, galite imtis perteikti šį reikalavimą žaidimo forma. Tegul vaikai įsivaizduoja, kad jų rankytes nori užpulti blogieji piktadariai mikrobai.

Paaiškinkite kad jie (o iš tiesų –  ant rankų patenkantys virusai, bakterijos, grybeliai ir kt.) taip ir taikosi susargdinti vaikus. Tačiau, yra stebuklinga priemonė, kuri šiuos blogiukus gali nugalėti – tai paprasčiausias muilas ir vanduo. Plaudamiesi rankytes, žaismingai pasakokite apie šią muilo ir niekadėjų mikrobų kovą ir pamatysite, kaip vaikai, kitą kartą plaunasi rankytes, nė neparaginti.