Kas gali būti smagiau už keliones? Turbūt, tik… kelionės. Mokslinis šou „Atradėjas“ savo Instagram profilyje jau kurį laiką pažindina Jus su įvairiomis Lietuvos vietovėmis, muziejais, architektūros paminklais, kuriuos smagu aplankyti su visa šeima. Tad, pamatę, kad ši mūsų rubrika Jums patinka, nusprendėme publikuoti praplėstus kelionių aprašymus savo internetiniame dienoraštyje.

Savo keliones pradėsime nuo vienos įspūdingiausiu savo kraštovaizdžiu Lietuvos vietovės – Kernavės. Ji didžiuojasi sena istorija ir nepakartojamais piliakalniais. Ar žinojote, kad Kernavėje yra vienintelis Baltijos regione penkių piliakalnių kompleksas? Nepamirškite vaikams paminėti ir to, kad ši vietovė yra pirmoji Lietuvos kunigaikštystės sostinė (XIII a. antra pusė). Kernavėje veikia istorijos ir archeologijos muziejus, kuriame tikrai verta apsilankyti su šeima.

Ir, be abejo, atvykus į Kernavę, būtų nuodėmė neužlipti bent ant vieno jos piliakalnių ir nepasigrožėti įspūdingais vaizdais , kuriuose atsiveria visas pro Kernavę vilnijančios Neries upės grožis. Taip pat labai rekomenduojame apsilankyti Liepos pradžioje čia vykstančiose Gyvosios archeologijos dienose ir susipažinti su tradiciniais amatais. Tikime, kad smagiai praleisite laiką ir krykštausite iš džiaugsmo kartu su savo mažyliais, kopdami į nepaprasto grožio piliakalnius!