Jeigu namuose išmėtyti žaislai, tapetai apiplėšyti, skalbiate kiekvieną dieną, o visi smulkūs daiktai guli saugiai paslėpti… vadinasi, pas Jus gyvena Laimė! Vaikai – tikroji mūsų laimė! Ir kaip nuostabu suteikti jiems šį jausmą mainais! Tad šiandien nusprendėme aprašyti 5 paprastus būdus, kaip suteikti laimę savo vaikams.

  1. Skirkite jiems daugiau laiko. Į klausimą: „Kaip paversti savo vaiką laimingu?“ yra paprastas atsakymas: leiskite daugiau laiko su juo. Net jeigu esate užsiėmę. Sekite pasakas, prieš miegą, žaiskite kartu su jais savaitgaliais. Šie paprasti dėmesio ženklai vaikus paverčia kur kas laimingesniais.
  2. Parodykite vaikams, kad jie jums reikalingi. Vaikai jaučia įgimtą troškimą būti naudingais. Leiskite vaikui pajausti, kad jis taip pat, kad ir nedidele dalimi, prisideda prie šeimos gerovės. Tai ne tik pavers vaiką laimingesniu, bet ir pakels jo savivertę. Jau trejų metukų vaikas gali vykdyti nesudėtingas užduotis: patiesti servetėles ant pietų stalo ar įpilti sauso ėdalo į katės indelį. Stenkitės duoti vaikams ugdančias jų asmenybę užduotis. Jeigu vaikas mėgsta rūšiuoti, paprašykite jo išdėlioti įrankius. Jeigu jam patinka rūpintis artimaisiais, paprašykite pasaugoti jaunesniąją sesutę ar broliuką, kol jūs gaminate.
  3. Priimkite vaiką tokį, koks jis yra. Neverta tikėtis, kad trejų metų mažylis puikiai kalbės angliškai, jeigu jis dar ne visiškai gerai moka ir gimtąją kalbą. Vystykite vaiko gebėjimus, nesivaikydami troškimo paversti savo mažylį genijumi.
  4. Nebarkite vaiko. Niekada nebarkite vaiko, akcentuodami jo trūkumus ar teigdami, kad jis nesugeba kažko ar jo charakteris ne toks, kokio iš jo tikimasi, sakydami griežtesnę pastabą, atkreipkite jo dėmesį į netinkamą poelgį, bet ne į paties vaiko asmenybę. Geriau sakyti: „Man nepatinka, kaip tu pasielgei“, o ne „Tu blogas vaikas, dėl to, kad…“.
  5. Vertinkite savo vaiką. Girkite vaiką už jo pasiekimus, išsakykite garsiai, kaip juo didžiuojatės. Aukštas vaikui artimų suaugusiųjų įvertinimas teigiamai veikia jo savivertę. Tačiau, neturėtumėte perlenkti lazdos, girdami. Jeigu pernelyg dažnai kartosite, kad Jūsų atžala ideali, geriausia ir pan., rizikuojate išugdyti nepageidautiną egoizmą.