Jeigu senesniuose apžvalgose keliavome po gamtinius objektus, tokius, kaip Merkinė ir kt., tai šį kartą mus suviliojo Biržų krašto muziejus „Sėla“. Jis kviečia ne tik pasižvalgyti po siūlomas įvairiomis temomis suskirstytas ekspozicijas (etnografija, Biržai ir Radvilos, religijos ir kt.), bet ir sudalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose. Kartu su vaikais galėsite nusikalti monetų, pamokoje apie knygos grafiką Jūsų vaikai galės išsiraižyti linoleume savo inicialą, atsispausti jį spaustuviniais dažais.

Pasirinkę edukacinę programą „Biržų istorija mažiesiems“, galėsite leistis į virtualią kelionę ir iš paukščio skrydžio apžvelgti Biržus ir atlikti dar daugybę kitų užduočių, sudalyvauti aibėje kitų pamokų… Svarbu paminėti ir tai, kad Biržų krašto muziejaus ekspozicija stulbinančiai didelė! Bandydami viską apeiti per porą valandų, turėjome paspartinti žingsnį. Matėme visus istorijos laikotarpius reprezentuojančių eksponatų, o ekskursijos pabaigoje mus, kaip ir visus kitus „Sėlos“ lankytojus, pakvietė apsilankyti Biržų tvirtovės arsenalą.

Jame buvome supažindinti su XVI-XVIII a. karybai pristatyti skirtais eksponatais. Jie atspindėjo kunigaikščių Radvilų kariuomenės didybę. O įspūdingiausiu mums pasirodė ekspozicijos finalas – galimybė interaktyviai pakovoti, ginant Biržų pilį. Muziejaus puslapyje apie šią pramogą rašoma taip: „Praktinė programos dalis – galimybė virtualiai išbandyti matytus ginklus ir pabūklus, jais šaudyti nuo ginamos Biržų tvirtovės įtvirtinimų, puolant virtualiam priešui.“ Visko ir neišvardinsi, reikia pamatyti patiems. Kelionės tikslas – Biržai!