Mokykla neturi būti pasirengimas gyvenimui. Mokykla turi būti gyvenimas. Elbertas Grimas Habardas. Ši amerikiečių rašytojo ir filosofo mintis atspindi svarbią tiesą: mokomės visą gyvenimą ir – ne tik mokykloje. Vaikai mokosi šeimoje, bendraudami su draugais, leisdami laisvalaikį. Mokslas mus supa iš visų pusių. Netgi žaidimai gali tapti puikia mokymo priemone. Mūsų užduotis – būti kūrybingais, įtraukiant vaikus į kasdieninio mokymosi procesą.

Nuo ko pradėti, mokant vaikus gyventi? Visų pirma, papasakokite savo atžalai apie svarbiausias žmonijos egzistavimo taisykles, moralės normas. Pasistenkite, kad vaikas ne tik sausai iškaltų šiuos žmonių gyvenimo pagrindus, bet ir remtųsi jais savo gyvenime. Visuomenės taikomos normos, etiketo ir moralės normos nėra tik užrašai neegzistuojančioje taisyklių knygoje, tai dalykai, kurių paisydami tampame sėkminga dalele milžiniškoje sociumo mašinoje.

Paaiškinkite, kad šios taisyklės galioja ne tik Jūsų vaikui, bet ir Jums ir pademonstruokite, kad sugebate jų laikytis ir taikote jas savo gyvenime. Nepalikite šio supažindinimo su gyvenimiškomis realijomis savieigai, manydami, kad vaikas pats perpras svarbiausias taisykles, ar sužinos jas mokykloje ar kieme. Atminkite, kad tam, kad suaugtų, jam reikalinga būtent Jūsų pagalba.