Kodėl tėvo vaidmuo vaikų auklėjime toks svarbus? Psichologams prireikė kelių dešimtmečių, kad įrodytų, jog tėvo vaidmuo vaiko auklėjime yra vienas svarbiausių faktorių, lemiančių vaiko asmenybės formavimąsi. Kuo aktyviau vaiko auklėjime dalyvauja tėvas, tuo sėkmingesniu jo vaikas tampa gyvenime. Tėvo įtaką jaučia netgi naujagimiai, jau kelios dienos po gimimo. Tyrimai atskleidė, kad šalia esant tėvui, naujagimiai būna ramesni ir harmoningesnės būsenos.
Vaikai, sulaukiantys pakankamai tėviškos meilės, paaugę būna kur kas komunikabilesni, o trejų metų tokių vaikų intelektas būna kur kas aukštesnio išsivystymo lygio nei tų vaikų, kuriems tėvo meilės trūksta. Jie lengviau susitvarko su stresinėmis situacijomis ir yra pasiruošę anksčiau pradėti mokytis mokykloje nei jų bendraamžiai, kuriems tėvo dėmesio tenka mažiau. Mergaitės, kurios auklėjamos darnioje šeimoje, kur ir tėvas ir motina įdeda reikiamą indėlį į jų auklėjimą, pasižymi aukštesne saviverte, o paauglystėje lengviau išgyvena hormonų audras ir nepasiduoda depresijai. Berniukai greičiau bręsta ir linkę būti vyriškais, sudėtingose situacijose. Vaikai, kurių tėvai jų auklėjime atliko svarų vaidmenį, tampa ne tik sėkmingesniais, bet ir pasiekia geresnių rezultatų išsilavinimo ir karjeros srityse. Tokių vaikų santuokos ateityje būna kur kas patvaresnėmis, negu tų, kurių auklėjime tėvai dalyvavo mažiau, arba tų, kurie augo nepilnoje šeimoje.
Vaikai jaučia pastovumą ir harmoniją šeimoje, jeigu tėvas pakankamai dalyvauja kasdieniniame šeimos gyvenime: šeimos žaidimuose, žiūrint televizorių, einant pasivaikščioti, dalyvaujant renginiuose. Šiose srityse auklėjimas itin svarbus. Mama ir tėtis vaidina viena kitą papildančius vaidmenis. Mama vysto sąžiningumo suvokimą, savitarpio supratimą, bendradarbiavimo dvasią. Tėtis įneša disciplinos, moko savisaugos, bendravimo, ugdo nepriklausomybės jausmą, skatina pasiekimus. Darnioje šeimoje vaikai užauga laimingesni, labiau disciplinuoti, gebantys siekti užsibrėžtų tikslų.