Šiuolaikinėje pedagogikoje vis labiau populiarėja vadinamasis Maker Movement  judėjimas. Tai sąvoka, apibrėžianti pedagoginį judėjimą, teigiantį judėjimo, veiksmo reikšmę mokymosi procese. Šio judėjimo šalininkai teigia, kad vaikai mokosi, tiesiogiai prisiliesdami prie mokslo objekto, gaudami galimybę jį pačiupinėti, atlikti tam tikrus veiksmus su juo.

Štai kodėl taip svarbu pateikti vaikams ne tik teorines, bet ir praktines žinias. Leisti jiems iš arti susipažinti su mus supančio pasaulio reiškiniais. Tai galima atlikti daugeliu būdu: įpinant eksperimentinę veiklą, vystant vaikų gebėjimus dailės ir technologijų pamokose, rengiant pažintines išvykas.

Taip, pasakysite, kad visa tai jau ir taip yra atliekama mokyklose. Tačiau, palyginkime teorinių ir praktinių įgūdžių, kuriuos suteikia mokykla, kiekį. Akivaizdu, kad gautas santykis nusvers svarstykles į teorijos pusę. Todėl turime ir mes, savo mažųjų atžalų tėvai, rūpintis, kaip kitaip pateikti medžiagą, kuri, mūsų manymu, svarbi vaikų ugdymui.

Kurkime drauge su mažaisiais, dažniau užsiimkime jų mėgstama lavinančia veikla ir namuose. Tai gali būti įvairūs stalo žaidimai, kurie padeda vystyti strateginį ir loginį mąstymą ir taip pat priskirtini prie aktyvios saviugdos būdų. O galbūt senokai su vaikais lankėtės muziejuje? Pats klaikas tai padaryti! Galiausiai, supažindinkite vaikus su savo darbo specifika, tai bus ne tik šioks toks prisilietimas prie konkrečios profesijos, bet ir galimybė vaikui atrasti save: įsivaizduoja jis save, ateityje dirbantį Jūsų darbą, ar norėtų sukti kitu keliu?

Pastaruoju atveju pasikalbėkite, kokia Jūsų vaiko svajonių profesija ir jau nuo mažens ugdykite jei reikalingus gėbėjimus. Žinoma, pradinuko neišmokysite aukštosios matematikos ar chemijos formulių, bet galite parodyti gamtos mokslo žavesį įvairių eksperimentų demonstravimo būdu.

Puikia alternatyva sudėtingoms formulėms tampa interaktyvios, pramoginės-edukacinės programos vaikams. Mokslinis šou „Atradėjas“ siūlo puikų būdą sujungti teorines ir praktines žinias. Siekiame sudominti vaikus chemijos ir fizikos dėsniais, leisdami jiems patiems prisijungti prie mokslinių eksperimentų atlikimo.  Rengiame savo pasirodymus mokyklose, darželiuose ar, tiesiog, Jūsų namuose.