Norint išmokti didelių dalykų, reikia pradėti nuo mažų. (D. Lokas) Vaikščioti pradėjome taip pat nedrąsiai, o dabar kai kurie iš mūsų nueina ilgiausius žygius ir įkopia į aukščiausius kalnus. Taip ir mokslo pasaulyje: meilę mokslui, norą atrasti, siekį sužinoti daugiau diegiame, pradėdami nuo mažų dalykų. Po to pradedame atskleisti vis daugiau ir daugiau. Taip mūsų vaikai sukaupia neįkainojamą žinių bagažą, o pasibeldę į mokslo pasaulio duris, žengia pro jas dar daugybę kartų, vedami smalsumo, užsispyrimo ir noro tobulėti.

Todėl turime suteikti vaikams galimybę susipažinti su mažais mokslo pasaulio stebuklais, kurie ir yra tikrasis kelias į neišsenkantį pažinimo džiaugsmą. Tai padaryti nėra sunku, tereikia į kasdieninį bendravimą bei laisvalaikį, leidžiamą su vaikais, įpinti keletą lavinamųjų žaidimų, mįslių (jų pavyzdžių galite rasti šiame mūsų internetinio dienoraščio straipsnyje bei Instagram paskyroje @atradejas) skatinti vaikus domėtis juos supančiu pasauliu. Mes jau rašėme, kad reikia nepatingėti atsakinėti į keblius vaikų klausimus ir kaip tai daryti.

Skatindami, o ne smukdydami vaikų smalsumą, mes ugdome būsimuosius genijus. Kita vertus, vaikai mokosi iš tėvų, todėl matydamas pasyvų gyvenimo būdą, vaikas taip pat nematys būtinybės aktyviai ir naudingai leisti laisvalaikį. Todėl, kad ir kaip būtume pavargę, bent jau kartą į savaitę skirkime vaikų meninių bei intelektinių gebėjimų tobulinimui. Apsilankykime su mažaisiais teatre ar koncerte, žaiskime stalo žaidimus. Bendra veikla, be kita ko, ir suartina šeimos narius, įneša bendrų prisiminimų, kuriuos visada smagu aptarti, prabėgus kuriam laikui ir šeimai vėl susirinkus prie bendro stalo.