Šachmatai – žaidimas, turintis garbingą ir senus laikus menančią istoriją. Spėjamas šio žaidimo amžius – apie 2000 metų. Tai puikus būdas turiningai praleisti laisvalaikį su vaikais ir lavinti jų kantrybę, dėmesį, bei gebėjimą spręsti problemas. Žaidimas šachmatais gali tapti gražia šeimos tradicija.

Tradicijos mus vienija, padeda pasijusti bendruomenės, kurioje puoselėjama viena ar kita tradicija, dalimi. Šiuo atveju, ta bendruomenė yra šeima. Maža salelė dideliame tarpkultūriniame ir nuolat tolyn skubančiame mūsų pasaulyje. Būtent tradiciniai užsiėmimai ir renginiai trumpam pristabdo šį skubėjimą, padeda atrasti bendrus kultūrinius rodiklius, jungiančius mus su viena ar kita bendruomene.

Tradicijos skatina mus prisiminti tai, kas išlieka vienodai svarbu visais amžiais: pagarba vienas kitam, savo krašto tradicijoms, noras įprasminti pralekiantį laiką. Štai kodėl pagrindinės metų šventės turi tą stebuklingą galią priversti mus stabtelti ir pasidžiaugti konkrečia diena ar proga. Tačiau grįžkime prie to, nuo ko pradėjome, – prie šachmatų. Mokslinis šou „Atradėjas“ linki visiems šachmatų gerbėjams kuo daugiau pergalių ir smagaus laiko su šeima, žaidžiant šį lavinantį ir įtraukiantį žaidimą!

O kai panorėsite daugiau veiksmo, kvieskite į svečius mokslinį šou „Atradėjas“. Mūsų profesoriai Jūsų vaikams parengė šaunią pramoginę-edukacinę programą! Čia, kaip ir šachmatuose vystomas kritinis vaikų mąstymas. Jie supažindinami su pagrindiniais mokslo dėsniais, atliekant įtraukiančius eksperimentus.