Verta rimtai susimąstyti apie tai, kad mažiems vaikams reikia apriboti televizoriaus žiūrėjimą, o mažyliams iki trejų metų iš viso neleisti jo žiūrėti. Žinoma, ta pati taisyklė galioja ir kalbant apie planšetes, išmaniuosius telefonus ir kompiuterį. Ypač tai pasakytina apie besaikį Youtube klipukų vaikams peržiūrinėjimą. Tėvai kartais tėvai stengiasi užimti neramius vaikus šia veikla.
Moksliškai įrodyta, kad maži vaikai, leidžiantys laiką, įsikibę į televizoriaus ar kito įrenginio ekraną, lėčiau vystosi tiek fiziškai, tiek psichologiškai. O vaikams iki trejų metų toks tėvų dažnai siūlomas „užimtumas“ gali sulėtinti kalbos vystymąsi. Tad verta rimtai susimąstyti, ar kelios minutės poilsio mamai ir tėčiui, pasodinus vaikelį priešais televizoriau ar kompiuterio ekraną, tikrai išeis į gerą.
Juk yra gausybė kitų būdų, kaip užimti mažuosius nenuoramas. Nukreipkite vaikų dėmesį, pasiūlydami jiems užsiimti naudinga, lavinančia veikla. Tuo labiau, kad, jeigu neseksime, kokia informacija pasiekia vaikų akis, spoksant į televizorių (juk net vaikams transliuojamų laidų metu rodomi baisių ir galinčių vaikus išgąsdinti laidų anonsai ar netinkamų vaikams filmų reklamos), galime sukelti jiems nepageidaujamo streso.
Juk vaikų vaizduotė labai laki ir jie yra pernelyg jautrūs įspūdžiams, kuriuos sukelia televizijoje matomi gąsdinantys vaizdai. Tai gali sukelti vaikams nemigą ar košmarus. O šie dalykai nėra lengvai išgydomi. Kita vertus, kalbant apie vyresnius vaikus, besaikis spoksojimas į vieno ar kito įrenginio ekraną, išbalansuoja vaikų dienos ritmą. Jie nebenori ruošti pamokų, o tik peržiūrinėti filmukus.
Todėl turite griežtai susitarti dėl televizoriaus žiūrėjimo ribojimo ir reikalaujamo dienos ritmo, bei tinkamo pareigų atlikimo. Drausmė šiuo atveju būtina. Kitaip, Jums teks kiekvieną kartą ginčytis, vaikui eilinį kartą paslapčiomis įsijungus televizorių ar kompiuterį, o kai Jūsų nebus namuose, vaikai naudosis proga ir stačia galva ners į filmukų pasaulį.
O būdų gražiai susitarti tikrai yra. Tiesiog bandykite vaikams suteikti daugiau alternatyvių, naudingų laisvalaikio praleidimo būdų ir įsitraukite į juos drauge su mažaisiais. Jausdami Jūsų artumą, palaikymą ir matydami Jūsų entuziazmą, kad ir piešiant keistus ir žaismingus piešinius, naudojant įvairias technikas, ar mėtant kamuolį, vaikai suvoks, kad būdų žaismingai ir smagiai praleisti laiką yra daugybė, tereikia panorėti ir nepatingėti pasukti galvos.