Kodėl šeimoms taip svarbu kartu vakarieniauti? Dar prieš keliolika metų šeimyninė vakarienė atrodė neatsiejamu šeimos gyvenimo aspektu. Turbūt matėte ne vieną kino filmą, kuriame idealizuojama ši puiki tradicija. Tačiau šis idealizavimas, anaiptol, nėra perdėtas. Šeimyninė vakarienė – labai svarbus, leidžiantis pajusti tarpusavio ryšį, ritualas. O ritualų žmonėms ir, ypač, vaikams reikia kaip oro.

Juk tai tam tikras pasikartojantis veiksmas, o kad ir kaip mes mėgtume spontaniškumą ir negalėtume pakęsti suvaržymų ar griežtos dienotvarkės, tenka pripažinti, kad būtent ji kartais disciplinuoja ir įneša tvarkos. Tiksliau, tai padaro tam tikras susiklostęs dienos režimas. Kai žinome, kad, pavyzdžiui, septintą vakaro visa šeima susirinks prie stalo, imame laukti šio puikaus meto ir jaučiamės saugesni.

Žinoma, pagrindinis vaidmuo, lemiantis teigiamą psichologinį šeimos vakarienės poveikį – ne režimas, o – bendravimas. Mums, dažnai apleidusiems šią tradiciją, trūksta galimybės išsipasakoti, bendrumo jausmo, paramos. Sunku suvokti, kad esi kažkam labai svarbus, kai šeimyninį bendravimą keičia trumposios žinutės, mesendžeris ir kiti technologijų mums diktuojami gyvo bendravimo pakaitalai. Tad būkime drauge kuo dažniau!